“SLOW DOWN EDUCATION IN THE NATURE”

Projektis osalevad koolid: Lätist, Põhja Makedooniast, Rumeeniast ning Eestist, Paladelt. Eesmärk on loodusteaduste ja matemaatika õppimine – väljaspool kooliruume. Õppetundide vaheaegade ja pärastkooli vaba aja veetmise sisustamine ilma nutiseadmeteta. Õpilased korraldavad vabaõhutegevusi lähtudes tervislikest eluviisidest (kehaline aktiivsus, tervislik toitumine, värske õhk). Selline tegevus parandab õpilaste vahelisi suhteid, enesehinnangut ja motivatsiooni õppida, sest looduses õppimise ajal mõistavad nad teoreetilise õppe ja looduses toimuvate protsesside seost. Kohtumised teiste riikide õpilastega laiendavad laste silmaringi, vältides käitumisprobleeme ja õpiraskusi.

26.-28. mai 2021 virtuaalne kohtumine Paladel

26.-28. mail 2021 oli Palade kooli ülesanne korraldada virtuaalne kohtumine projekti parterkoolide õpetajatele. Meie ülesanne oli tutvustada oma kooli, eripärasid, Eesti haridussüsteemi ja läbi viia erinevaid õpitubasid Põhja-Makedoonia, Rumeenia ja Läti õpetajatele. Nende päevade juht oli Klaire Leigri Pühalepa Vaba Aja Keskusest, Palade kooli meeskond oli koosseisus Karin Poola, Maja Jõpiselg, Anne Luukas ja Grete Olev.

Palade koolis, loodushariduskeskuses projetki partnerite virtuaalne kohtumine