“Slow Down Education in the Nature”

Projektis osalevad koolid: Lätist, Põhja Makedooniast, Rumeeniast ning Eestist, Paladelt. Eesmärk on loodusteaduste ja matemaatika õppimine – väljaspool kooliruume. Õppetundide vaheaegade ja pärastkooli vaba aja veetmise sisustamine ilma nutiseadmeteta. Õpilased korraldavad vabaõhutegevusi lähtudes tervislikest eluviisidest (kehaline aktiivsus, tervislik toitumine, värske õhk). Selline tegevus parandab õpilaste vahelisi suhteid, enesehinnangut ja motivatsiooni õppida, sest looduses õppimise ajal mõistavad nad teoreetilise õppe ja looduses toimuvate protsesside seost. Kohtumised teiste riikide õpilastega laiendavad laste silmaringi, vältides käitumisprobleeme ja õpiraskusi.

26.-28. mai 2021 virtuaalne kohtumine Paladel

26.-28. mail 2021 oli Palade kooli ülesanne korraldada virtuaalne kohtumine projekti parterkoolide õpetajatele. Meie ülesanne oli tutvustada oma kooli, eripärasid, Eesti haridussüsteemi ja läbi viia erinevaid õpitubasid Põhja-Makedoonia, Rumeenia ja Läti õpetajatele. Nende päevade juht oli Klaire Leigri Pühalepa Vaba Aja Keskusest, Palade kooli meeskond oli koosseisus Karin Poola, Maja Jõpiselg, Anne Luukas ja Grete Olev.

Palade koolis, loodushariduskeskuses projetki partnerite virtuaalne kohtumine
Laager Lätis, Stalgene Põhikoolis 19.-23. augustil 2021

Augustikuus osalesime nelja Palade kooli õpilasega projektilaagris koos Läti, Põhja-Makedooni ja Rumeenia koolide õpetajate ja õpilastega. Toimusid väga huvitavad ja erinevad teematöötoad vastavalt projektile ja iga kool tutvustas oma riiki ja kooli.

Töötuba
Palade kooli esindus
Töötuba
Õpiränne Palade Põhikoolis – Mobility in Palade Basic School 4.- 8. aprill 2o22