“Social Inclusion of the Visually Impaired students through STEM projects – INSIDE”

Projekti partnerkoolid on Küpros, Kreeka, Portugal ja Eestist, Palade kool.

Märksõnadeks on:
1. 12-16 aastased õpilased meie koolis, projektis üldiselt 12-18

2. STEM ained ( Science, Technology, Engineering, Arts and Math)- meil LTT ained

3. vaegnägijate kaasamine tavakooli- meil prillikandjad

4. näidistunnid ja nende piloteerimine
5. käsiraamatu koostamine ja piloteerimine

6. õpetajate koolitamine

7. õpiränne Portugali
8. 3D printer kui abivahend

Projekt on 2-aastase kestvusega ehk siis 2020-2022. Projekti esimene aasta läks sisuliselt taotluse kirjutamise, taotlemise ja formaalsustega tegelemiseks. Esimesed õppereisid Portugali oleks pidanud juba 2020.aasta sügisel toimuma, kuid covid-19 olukorda arvestades need jäid kahjuks ära ja asendusid e-kohtumistega.
Projekt INSIDE eesmärgiks on kaasata tavakooli vaegnägijaid või pimedaid õpilasi. Kui te nüüd küsite, et mis Palade koolil on pistmist vaegnägijate või pimedate lastega, siis ega otseselt ju ei olegi- see on lihtsalt meie võimalus treenida ennast valmisolekuks selliste õpilastega toime tulema, samas annab oskusi töötatada erivajadustega õpilastega. Oleme koos Portugali kooliga nö piloodid, kelle koolides hakatakse meie endi poolt loodud käsiraamatut ning 3D printerit, kui abivahendidt, ja näidistundes katsetama.