Unicorni huvitund

Palade kool alustas Unicorni huvitunniga. Toimub igal esmaspäeva 5-6 tunni ajal ja hetkel on kaasatud 1-2 klassi tüdrukud.

Unicorn on suunatud tüdrukutele, et suurendada tüdrukute huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu juba varases eas ning kasvatada seeläbi naiste osakaalu IKT valdkonnas.

Grupis on ainult tüdrukud seetõttu, et nad ei peaks võistlema või kuidagi võrdlema ennast poistega. Uuringud on näidanud, et kui tüdrukud ja poisid on koos lahendamas tehnilisi ülesandeid, siis tüdrukud taandavad ennast arvates, et poisid on selles asjas oskuslikumad.

Tänaseks oleme kokku saanud 3 korda. Esimese korra teema oli liikumine, kus meisterdasime ise endale riideid, kasutades LED lampe. Paigutasime ribad nii, et pimedas oleks nähtavad ainult kriipsujukud. Eesmärgiks oli katsetada, kuidas pimedal laval meie valmistatud riided välja näevad.

Teise tunni teemaks oli heli. uurisime, kuidas heli liigub ja mis selle liikuma paneb. Püüdsime vaadata ka heli läbi värvide.

Kolmanda tunni teemaks oli Animatsioon. Panime enda joonistatud pildid elama, kasutades nutiseadet.

Neljanda tunni teemaks on Valgus. Paneme ise püsti nukuetenduseks nukulava ning paigaldame prožektorid ja proovime ise olla laval valgustajad.

Tunni teemad jõuavad meieni Unicorn Squad-i staabist, vastavalt nende kehtestatud rotatsioonile.

Kommentaarid puuduvad

Postita kommentaar

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.